Zabezpieczenie ceramiczne lakieru – dlaczego warto je mieć?

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru jest coraz popularniejszą metoda stosowaną w Polsce. Dzięki coraz nowszym technologiom możemy z naszego samochodu stworzyć auto, które nie tylko będzie się świetnie prezentowało, ale również będzie odporne na czynniki zewnętrzne. Dlaczego warto zabezpieczyć nasz lakier?

Znaczna poprawa trwałości lakieru

Szacuje się, że ceramiczne zabezpieczenie ceramiczne samochodu powoduje, że będzie on odporny przez ok. 5 lat. Po operacji zabezpieczania lakieru, na jego powierzchni powstanie powłoka o grubości do 3 mikronów. Pozwoli to na całkowite odizolowanie lakieru od zewnętrznych czynników jak: drobne rysy, kwaśne deszcze, promieniowanie słoneczne czy sól drogowa. Mając taką ochronę, żadne warunki pogodowe nie będą nam straszne.

Efekt lustra na lakierze

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru kończy się uzyskaniem efektu lustra. Jest to niesamowity efekt, który jest mile widziany nie tylko wśród fanów motoryzacji. Tak lśniący samochód znacząco poprawia jego wartość w oczach innych osób oraz być może nawet klientów, którzy będą zainteresowani jego kupnem. Należy jednak pamiętać, że efekt lustra jest dopiero widoczny po aplikacji trzech warstw zabezpieczenia ceramicznego. Efekt widoczny będzie nie tylko po nałożeniu wszystkich warstw, ale również po odpowiednim przygotowaniu lakieru przed jego zabezpieczeniem. Aby w pełni osiągnąć ten efekt, lakier właściwy musi być pozbawiony wszelkich brudów, który zaburzy możliwość wystąpienia takiego efektu.

Odpychanie brudu

Warto wspomnieć o tym, że zabezpieczenie ceramiczne lakieru nie tylko uchroni naszą karoserię od mikrouszkodzeń, ale również skutecznie odepchnie cząsteczki brudu. Po wykonanej operacji, na naszym lakierze powstaje powłoka hydrofobowa, której główną właściwością jest odpychanie zabrudzeń oraz wody. W ten sposób nasze auto nie tylko będzie czystsze, ale również nadal będzie lśniło mimo ciężkich warunków pogodowych.

Jak zabezpieczyć lakier ceramicznie? W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie oraz mają niezbędne doświadczenie. Lakier możemy zabezpieczyć również samodzielnie, ale narażamy się wtedy na ryzyko pominięcia lub niedokładnego nałożenia pokrywy ceramicznej. Przez to nie osiągniemy pożądanego efektu lustra oraz odpowiednio nie zabezpieczymy naszego lakieru. Pomoc specjalisty w takim momencie może okazać się bezcenna.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>