Leasing samochodu – korzystna alternatywa dla zakupu

Leasing samochodu – korzystna alternatywa dla zakupu

Posiadanie samochodu w rodzinie staje się wręcz wymogiem jaki stawia przed ludźmi XXI wiek. Żyjąc w ciągłym pędzie ważne jest by jak najszybciej oraz możliwie jak najwygodniej dostać się w miejsce docelowe do którego się zmierza. Choć istnieje wiele środków transportu to właśnie samochód uważa się za ten najwygodniejszy. Pod wieloma względami wygrywa on nie tylko z komunikacją miejską, ale również pociągami, bo to właśnie te środki komunikacji dominują w miastach. Podróż samochodem jest nie tylko bezpośrednia ale też komfortowa m.in. przez bez tłoku tak charakterystycznego dla pozostałych form. Czy samochód koniecznie trzeba kupić? Czy leasing nie jest czasem lepszą opcją?

Zakup czy leasing?

Niestety oprócz oczywistych do zauważenia zalet, posiadanie samochodu wiąże się również z występowaniem licznych wad. Wszechobecne koszty są wadą najłatwiejszą do zauważenia. Wymiana zużytych części oraz płynów, ubezpieczenie, liczne naprawy, konserwacja oraz środki ochrony – to tylko nieliczne ich przykłady. Choć można by wymieniać więcej, koszty te są niczym w porównaniu z wydatkiem jaki stanowi sam zakup samochodu. Oscyluje on w granicach kilku – kilkunastu tysięcy złotych. Wydatek staje się tym większy im młodsze jest auto, im lepiej wyposażone i im mniejszy jest jego przebieg. Wszystko zależy od fantazji kupującego oraz budżetu jakim dysponuje. Jednak nie każdy jest skłonny do tak dużego wydatku. Ponadto perspektywa dodatkowych kosztów czy też stale zwiększających się cen paliw skutecznie odsuwa od realizacji pomysłu zakupu. Z pomocą przychodzą zewnętrzne formy finansowania, takie jak kredyty czy też pożyczki. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Alternatywą dla powyżej wymienionych form jest leasing samochodów.

Jak działa leasing?

Firmy leasingowe oferują swoje usługi polegające na umożliwieniu korzystaniu z przedmiotu, którym może być obiekt konsumpcyjny, nieruchomość lub inwestycja. Leasing aut jest formą dzierżawy, pozwala ona na użytkowanie samochodu przez ściśle określony czas, koszt jaki w tej sytuacji ponosi użytkownik to comiesięcznie spłacane raty.

Leasing aut- zalety

Forma leasingu auta wyklucza wcześniej wspomnianą wadę – koszt zakupu samochodu. Użytkownik nie jest zobowiązany do początkowego wydatku w kwocie kilkunastu tysięcy. Comiesięczne raty są zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla budżetu. Ciekawym jest również fakt, iż raty, które stanowią zobowiązanie dla użytkownika, nie obciążają jego zdolności kredytowej. Decyzja jednak należy do kierowcy. Obydwie opcje, zakup i leasing samochodu, wiążą się z licznymi zaletami i równie licznymi wadami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *